Bakteriální tropické infekce

Tisknout stránkuTisknout stránkuPoslat emailemPoslat emailem
Obor zaměření e-kurzu: 
infekční lékařství
Cílová skupina: 
E-kurz o bakteriálních infekcích je určen především zdravotníkům chystajícím se na pracovní pobyt do zemí, které mají nižší socioekonomický standard a omezené laboratorní aj. pracovní možnosti. Předpokladem je již aspoň minimální znalost v oboru infekční lékařství. Přehledné tabulky zjednodušují orientaci v případě velké rozmanitosti klinických projevů bakteriálních onemocnění a nabízejí základní přehled léčby.
Podmínky účasti v e-kurzu: 
Účastník odpovídá cílové skupině e-kurzu. Účastníkem e-kurzu se může stát každý lékař s většinovým úvazkem mimo hlavní město Praha.
Cíle e-kurzu: 
Cíle e-kurzu: • zopakuje si základní informace o některých běžných, ale i méně známých bakteriálních infekcích, jejich etiologii a epidemiologii • bude znát geografický výskyt a základní příznaky nejčastějších bakteriálních onemocnění • získá informace o možnostech diagnostiky bakteriálních onemocnění a její limity a specifika při chybění sofistikovaných laboratorních metod • dozví se v současnosti doporučovanou léčbu či vhodné kombinace antibiotik, které lze k terapii bakteriálních onemocnění používat a to včetně léčby dětí a těhotných
Termíny e-kurzu: 

1. 12. – 31. 12. 2012 (kód akce: 30947)
1.1.- 31.12.2014 (v případě zájmu napište email na elearning@ipvz.cz, budou Vám sděleny další instrukce).
1.1.- 31.12.2015 (v případě zájmu napište email na elearning@ipvz.cz, budou Vám sděleny další instrukce).

Časová dotace: 
odpovídá 14 hodinám prezenční
Počet kreditů za úspěšné absolvování e-kurzu: 
4
Ukázky e-kurzu: 
Bakteriální tropické infekce
Bakteriální tropické infekce
Bakteriální tropické infekce
Bakteriální tropické infekce