Prevence HIV/AIDS

Tisknout stránkuTisknout stránkuPoslat emailemPoslat emailem
Obor zaměření e-kurzu: 
infekční lékařství, epidemiologie, všeobecné praktické lékařství
Cílová skupina: 
Cílovou skupinou jsou lékaři pracující v oboru infekčního lékařství, kteří mohou být kdykoliv vystaveni kontaktu s HIV pozitivními osobami, včetně dosud nediagnostikovaných. E-kurzu se mohou zúčastnit i lékaři se zájmem o problematiku HIV, tedy např. epidemiologové, psychiatři zabývající se závislostmi, mikrobiologové, všeobecní praktičtí lékaři i praktičtí lékaři pro děti a dorost.
Podmínky účasti v e-kurzu: 
Účastník odpovídá cílové skupině e-kurzu. Účastníkem e-kurzu se může stát každý lékař s většinovým úvazkem mimo hlavní město Praha.
Cíle e-kurzu: 
• absolvent e-kurzu bude seznámen s aktuálními epidemiologickými daty ve světě a v ČR, • osvojí si odborné termíny používané v souvislosti s HIV infekcí, • bude znát klasifikaci a stádia onemocnění • bude informován o preventivních opatřeních snižující riziko přenosu HIV, především ve vztahu ke zdravotníkům • bude detailně informován o správném postupu realizace těchto opatření, • měl by být schopen se plnohodnotně zapojit v situaci, kdy je např. spolupracovník vystaven riziku přenosu HIV infekce • měl by umět správným způsobem motivovat pacienty k sebeuvědomění ve vztahu ke své diagnóze a potažmo ochraně zdravotníků
Termíny e-kurzu: 

1.2. – 28. 2. 2013 (kód akce: 31519)
1.1.- 31.12.2014 (v případě zájmu napište email na elearning@ipvz.cz, budou Vám sděleny další instrukce).
1.1.- 31.12.2015 (v případě zájmu napište email na elearning@ipvz.cz, budou Vám sděleny další instrukce).

Časová dotace: 
odpovídá 15 hodinám prezenční výuky
Počet kreditů za úspěšné absolvování e-kurzu: 
4
Ukázky e-kurzu: 
Prevence HIV/AIDS
Prevence HIV/AIDS
Prevence HIV/AIDS
Prevence HIV/AIDS