Kurz Poskytnutí neodkladné nemocniční péče (ATLS)

Tisknout stránkuTisknout stránkuPoslat emailemPoslat emailem

ATLS je licencovaný kurz pro lékaře pracující v týmu, ale i samostatně v rámci vstupního ošetření závažně zraněných pacientů, zejména na urgentních příjmech nemocnic. Principy jsou platné i v přednemocniční péči.

V České Republice získala licenci pro ATLS Česká společnost pro úrazovou chirurgii, která v rámci projektu pořádá kurzy ATLS s Fakultní nemocnicí Hradec Králové.

Cílem kurzů je praktická výuka norem multidisciplinární péče v reanimační fázi závažných zranění na základě priorit daných patofyziologií těchto stavů. Zajišťuje jednotný přístup k pacientům ve vážných stavech a po úrazech.

Uvedený kurz je celosvětově uznáván jako momentálně nejkvalitnější nástroj k dosažení tohoto cíle.

Studijní předpoklady

Vzdělávací program je určen pro lékaře zajišťující péči o zraněné na odděleních urgentního příjmu lůžkových zdravotnických zařízení, zejména tedy z řad chirurgů, anesteziologů, lékařů urgentní medicíny a ortopedů.

Jednacím jazykem kurzu je čeština, výukové materiály a podklady jsou v anglickém jazyce.

Absolvováním těchto vzdělávacích aktivit získá účastník certifikát o absolvování. 

Informace o vzdělávacím programu

Vzdělávací program je složen z 1 modulu, který se skládá ze 2 částí - teoretické a praktické výuky. V rámci projektu bylo proškoleno 160 úspěšných absolventů, lékařů z různých typů zdravotnických zařízení, převážně krajských a přímo řízených organizací.

Projekt byl zaměřen na vzdělávání lékařských zdravotnických pracovníků, kteří mají většinový úvazek mimo hl. m. Prahu, přičemž zaměstnavatel mohl být pražský, ale podstatné bylo místo výkonu povolání mimo Prahu. 

Jak se hlásit na vzdělávací aktivitu

Přihlašování probíhá na www.atls.cz , kde naleznete registrační formulář a další podrobné informace. V případě dalších dotazů: p.Žatečková, tel: 495 834 123, denisa.zateckova@fnhk.cz