Vzdělávací program – Kurz pro kodéry pro nelékařské zdravotnické pracovníky přímo řízených organizací

Tisknout stránkuTisknout stránkuPoslat emailemPoslat emailem

Vzdělávací program byl určen pro nelékařské zdravotnické pracovníky přímo řízených organizací v oblasti kódování diagnóz pomocí klasifikace MKN- 10 a v příbuzných oblastech zdravotnické informatiky, včetně jejích právních, etických, technických, společenských, vědeckých, statistických a finančních aspektů.

Informace o vzdělávacím programu

Výsledkem programu bylo dosažení kvalifikace pro klinické kódování morbidity podle MKN základního stupně odpovídající požadavkům na mezinárodní certifikovaný trénink kodérů MKN, vzniklým ze spolupráce Světové zdravotnické organizace – Rodiny mezinárodních klasifikací a Mezinárodní federace pro zdravotnickou dokumentaci. Pro hromadné zpracování dat je nutné převést slovní popisy diagnóz do strojově zpracovatelných kódů. Jako kódovací systém je v České republice používána Mezinárodní klasifikace nemocí a důvodů styku se zdravotními službami (MKN-10, 10.revize, 2.vydání).

Kurz byl ukončen závěrečným výstupním testem a certifikátem.

Na základě výsledků výběrového řízení byla jako jediný realizátor vybrána firma STYRAX,a.s., která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Tento vzdělávací program se setkal s velkým ohlasem ze strany účastníků, kteří pozitivně hodnotili nejen obsahovou náplň, ale i profesionalitu realizátora.

 

NáhledPřílohaVelikost
Hodnotící dotazník.doc99 KB